Aktuality - Mapovanie lokálnych produktov a producentov

Plagát KSK

Na základe iniciatívy Košického samosprávneho kraja v oblasti podpory miestnych/regionálnych produktov a snahy o ich identifikáciu a zmapovanie na území kraja, si Vás dovoľujeme požiadať o spoluprácu a identifikáciu lokálnych producentov, výrobkov z Margecian prostredníctvom krátkeho dotazníka.

Dotazník je dostupný online nahttps://forms.gle/ACpVdHU8B1gHQNnFA

Iniciatíva KSK v oblasti podpory miestnych/regionálnych produktov je zameraná na:

• vytvorenie komunikačnej platformy medzi KSK a miestnymi/regionálnymi výrobcami,
  • poskytnutie marketingovej, propagačnej pomoci,
  • zvýšenie informovanosti o prínosoch podpory miestnych produktov, surovín a služieb,
  • posilnenie regionálnej identity,
  • rozvoj lokálnej ekonomiky.

Základné princípy pri identifikácií lokálnych/regionálnych produktov a producentov

• Výrobok a výrobca pochádzajú z regiónu
  • Uprednostňuje sa využívanie miestnych zdrojov
  • Jedinečnosť a originalita vo vzťahu k regiónu
  • Ručná/vlastná práca, tradičné postupy a receptúry
  • Súlad s prírodou a typickým rázom regiónu (historickými regiónmi Košického kraja)

Získané dáta z dotazníka budú zaslané na KSK pre vytvorenie databázy len pre interné potreby KSK. Nebudú zverejnené na stránke KSK bez súhlasu dotknutých subjektov, ak ich nemajú niekde už zverejnené – napr. na webovej stránke/FB prostredníctvom ktorej ponúkajú svoje produkty/služby.

Plagát KSK

KSK_Info_material_pre_samospravy_lokalneprodukty.pdf Typ: PDF dokument, Velkosť: 174.75 kB

KSK_Info_material_pre_samospravy_lokalneprodukty.pdf

Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 174,75 kB