Aktuality - Novoročný príhovor starostu obce (PF 2023)

pf-2023

Novoročný príhovor starostu obce Ing. Igora Petrika odvysielaný v obecnom rozhlase dňa 1.1.2023.

Za rokom 2022 sme už definitívne zatvorili dvere a možno sme si aj trochu vydýchli, že je konečne za nami.

Áno, bol to náročný rok plný nepríjemných celospoločenských udalostí, ktoré sa v konečnom dôsledku dotýkali aj života v našej obci.

Opäť sa však ukázali aj naše dobré stránky a pozitívna sila, ktorú v sebe máme, cením si, že aj vy ste prejavili ochotu pomôcť núdznym alebo priložiť ruku k dielu tam, kde je to potrebné.

Napriek rôznym problémom, ktoré sa nám stavali do cesty, je dobrou správou, že Margecany nestagnovali.

Práve v uplynulom roku sa nám podarilo dokončiť niekoľko rokov plánované investície, ako je napríklad cyklolávka Červeňák, most cez Bystrý potok alebo osvetlenie na ceste do Rolovej Huty.

Pekne sa nám rozbehla aj individuálna bytová výstavba Pod Horou a po 20 rokoch sa nám dokonca podarilo bezodplatne získať od štátu pozemky pod cintorínom.

Neúnavným úsilím sme si vybojovali zastavovanie rýchlikov v našej železničnej stanici.

Určite nemôžem opomenúť aj Margecianske fajnoty s rekordnou 25-tisícovou návštevnosťou.

To všetko sú potešujúce udalosti, ktoré prinášajú tak potrebnú energiu do ďalšej práce a pocit, že to má stále zmysel aj napriek všeobecným problémom naokolo.

A tie budú, bohužiaľ, sprevádzať aj nový rok 2023.

Tak veľmi by sme si všetci želali, aby sa všetko vrátilo do normálu, aby sa skončila vojna na Ukrajine, aby nás neničilo všeobecné zdražovanie a energetická kríza, no to sú veci, ktoré si môžeme len želať a v ktoré môžeme len dúfať.

Opäť nás čaká rok plný skúšok.

Žijeme náročné obdobie, ktoré si od nás vyžaduje zdravý rozum a dalo by sa povedať finančnú disciplínu.

Budeme musieť šetriť, hľadať rezervy aj alternatívne zdroje financií a energií.

Uplynulé roky nás však naučili nevzdávať sa a nemáme to v pláne ani pre tento, práve sa začínajúci, nový rok.

Verím, že napriek všetkému sa nám podarí zrealizovať také investície, ako je:

• inštalácia tepelných čerpadiel v budove základnej školy a škôlky,
  • rekonštrukcia strechy telocvične,
  • výstavba kanalizácie Pod Hôrou,
  • dokončenie altánku so studňou na cintoríne,
  • vyštrkovanie cyklotrasy na cintorín,
  • vybudovanie studne na vodu do vodojemu v Rolovej Hute,
  • zriadenie obecného sociálneho podniku.

Veľmi dúfam aj v to, že po dvoch rokoch sa spolu opäť zabavíme na Plese obce Margecany a v jeseni si pochutíme na medzinárodných Margecianskych fajnotách.

Milí spoluobčania.

Na prahu nového roka nám všetkým želám v prvom rade nádej na lepšie časy.

Nech ste zdraví a spokojní, nech sa Vám darí vo všetkom, do čoho sa pustíte a nech využijete všetky príležitosti, ktoré Vám rok 2023 ponúkne.

Veľa šťastia.

Ing. Igor Petrik, starosta obce

Novoročný príhovor starostu - PF2023 (8.01 MB)

silvester 2022 margecany.mp3