Aktuality - Novoročný príhovor starostu - PF 2024

Vážení spoluobčania.
Pozdravujem Vás v novom roku 2024. Verím, že ste doň všetci vykročili tou správnou nohou, s optimizmom a nádejou.
Lebo aj keď máme za sebou náročné a pred sebou neisté časy, musíme veriť, že zvládneme prekonať všetko, čo nám nasledujúce dni, týždne a mesiace prinesú do života.

Novoročný príhovor 2024 Typ: MP3 Audio, Velkosť: 9.51 MB

Vážení spoluobčania.

Pozdravujem Vás v novom roku 2024. Verím, že ste doň všetci vykročili tou správnou nohou, s optimizmom a nádejou.

Lebo aj keď máme za sebou náročné a pred sebou neisté časy, musíme veriť, že zvládneme prekonať všetko, čo nám nasledujúce dni, týždne a mesiace prinesú do života.

Uplynulý rok 2023 nepatril k tým, na ktoré by sme ako spoločnosť radi spomínali. A aj samospráva, ako mnohí z vás, si povzdychla, že je konečne za nami.

Bojovali sme s enormným nárastom cien v súbehu s nie celkom šťastnými rozhodnutiami našich vlád v neprospech financovania miest a obcí. Museli sme robiť rozhodnutia, ktoré sa nerodili ľahko.

Ale aj napriek týmto negatívam môžem v konečnom dôsledku rok 2023 hodnotiť pozitívne. Margecany totiž ani v týchto náročných časoch nestagnovali.

Pod Hôrou sa začala výstavba NN siete a na prvej ulici sme už inštalovali aj verejné osvetlenie so solárnou technológiou.

Vybudovali sme dve fotovoltické elektrárne a to na streche kultúrneho domu a streche našej školy. V školskej budove sme okrem toho inštalovali tepelné čerpadlá. To všetko je v dnešnej dobe drahých energií výborným počinom pre zlepšenie našej obecnej ekonomiky.

Ďalším pozitívom uplynulého roka je, že sme zrekonštruovali strechu telocvične a strechu školskej jedálne.

Po vybudovaní kovovej lávky sme vyasfaltovali chodník pre peších a cyklistov na cintorín.

A po viac ako ročnej čiastočnej odstávke bola dokončená rekonštrukcia mosta cez Hornád.

K dobrým správam môžeme pripočítať aj tú, že sa nám v rámci úspešných environmentálnych projektov podarilo kúpiť zvozové vozidlo a traktobager ako aj nové technologické vybavenie pre zabezpečenie obecnej kompostárne.

Nielen naši futbalisti sa potešili, že TJ Lokomotíva Margecany z eurofondovej dotácie kúpila 9-miestny mikrobus.

A inovatívnou technológiou sme v obci obnovili vodorovné dopravné značenie.

Zrekonštruovali sme časť chodníka na Obchodnej ulici a niekoľko úspešných investícií už má za sebou aj novozriadený sociálny podnik obce Margecany.

Nevieme síce predpovedať, čo nás čaká v nasledujúcich 12 mesiacoch, ale dúfam, že sa nám bude aj naďalej dariť zlepšovať život v našej obci a skrášľovať naše Margecany.

Verím, že nám finančná situácia predsa len dovolí zrealizovať plány, ktoré sme si pripravili, ako sú:

• výstavba časti vodovodu Pod Hôrou,
  • denný stacionár v lokalite Pod Hôrou,
  • nová obecná kompostáreň,
  • detské ihrisko v Rolovej Hute,
  • zakúpenie elektrického multifunkčného úžitkového vozidla pre sociálny podnik,
  • zmeny a doplnky územného plánu obce.

Teším sa, že sa opäť stretneme a zabavíme na medzinárodných Margecianskych fajnotách a na ďalších tradičných aj nových kultúrnych či športových podujatiach.

Milí spoluobčania.

V novom roku Vám prajem predovšetkým zdravie, pokoj a spokojnosť v kruhu najbližších.

Želám Vám tiež aby ste boli odvážni a šli si za svojimi snami a aby ste našli radosť vo všetkom čo robíte.

Nech je v roku 2024 viac radostných dní a dobrých správ.

Novoročný príhovor 2024.mp3

Typ súboru: MP3 Audio, Velkosť: 9,51 MB