Obec Margecany
Margecany

Memoriál Jána Kavuliča 2010

Upršaná nedeľa 16. mája 2010 bola ako stvorená na trávenie voľných chvíľ pri šachovniciach.

Margecianski šachisti ju využili na zorganizovanie v poradí už siedmeho Memoriálu Jána Kavuliča – turnaja usporadúvaného na počesť zakladateľa margecianskeho šachového klubu Jána Kavuliča.

Turnaj sa už tradične konal v spoločenskej sále obecného úradu. Keďže sa organizátorom podarilo zabezpečiť potrebný počet digitálnych šachových hodín, rozhodli sa pre zmenu oficiálneho tempa hry 2 x 15 minút stanoveného v propozíciách, na 2 x 10 min. plus 5 sekúnd na ťah, čo znamenalo niekoľko spravodlivých remíz navyše, bez hrania na čas.

V konkurencii ďalších 29 hráčov s prehľadom zvíťazil FM Peter Molnár, a to len so stratou ½ boda. Na druhej priečke sa umiestnil Tomáš Krak, tretie miesto obsadil Vladimír Jacko ml. Najvyššie nasadený hráč Štefan Mazúr skončil na 4. mieste.

Okrem štyroch najlepších hráčov si ceny odniesli aj víťazi v osobitných kategóriách

• v kategórií do 1900 ELO: Peter Sabol OŠK Margecany 5,0 bodov
  • v kategórií do 1700 ELO: Peter Konečný Slovan Gelnica 4,0 body
  • v kategórií juniorov: Vladimír Jacko ml. Liptovská šach. Škola 7,0 bodov