Menu

Obec Margecany
Margecany

Novoročný príhovor starostu - PF2022

Novoročný príhovor starostu obce na rok 2022.

Novoročný príhovor starostu - PF2022 (kliknite pre prehranie audionahrávky)

Pozdravujem Vás v novom roku 2022, milí spoluobčania.

Uplynulý rok 2021 prešiel rýchlo ako zakalená voda dole Hornádom.

Všetci sme na jeho začiatku verili a dúfali, že sa pandémie konečne zbavíme a že nás čaká rok, kedy sa život vráti do normálu bez pandemických opatrení. Bohužiaľ, mýlili sme sa.

Covid zaútočil treťou a ešte silnejšou vlnou a zasiahol mnoho rodín. Aj v tých našich, margecianskych, chýba blízky človek, ktorý podľahol zákernému vírusu.

A preto Vás chcem, hneď na úvod môjho novoročného príhovoru opäť poprosiť o zodpovednosť a spolupatričnosť, aby sme mysleli nielen na seba, ale aj na našich blízkych, ktorých by sme mohli svojim konaním ohroziť.

Avšak jedna pravda je, že s covidom sme sa čiastočne naučili žiť a pracovať.

Vlani sme v obci zriadili mobilné odberné miesto na pravidelné testovanie a neskôr sme prikročili aj k očkovaniu, aby sme pre Vás vytvorili čo najlepšie podmienky na to, aby ste sa vedeli pred vírusom chrániť.

Neustále sme hľadali spôsoby, ako zabezpečovať chod obce a potrebný rozvoj či realizáciu projektov. V roku 2021 sme dostavali podkrovie základnej školy, kde vznikli odborné učebne, zriadili sme oddychovú zónu pri 13-bytovej jednotke, postavili sme cyklolávku cez Ružín a obnovili sme autobusovú zastávku pri pamätníku padlým.

Intenzívnou prácou sme získali potrebné stavebné povolenia na infraštruktúru v novom stavebnom obvode Pod hôrou. Svojpomocne sme rozšírili urnový háj, upravili cesty v Rolovej Hute a na Kozinci a zrekonštruovali chodník a parkovisko na Obchodnej ulici.

Aj celoštátne sčítanie obyvateľstva prebehlo v našej obci k spokojnosti a dokázalo, že k týmto, v podstate povinnostiam, pristupujete s náležitou vážnosťou.

Ďalšia dobrá správa prišla v oblasti ekológie. V roku 2021 naša obec získala ocenenie Komunálny líder pre oblasť GREEN v rámci celoslovenskej súťaže za Využitie dažďovej vody pre verejnú zeleň a športové ihrisko.

Boj s nákazou covid-19, bohužiaľ, stále pokračuje, no veríme, že nezabrzdí naše plány na tento rok.

Čaká nás výstavba ďalšej časti kanalizácie Pod hôrou, dokončenie príjazdových ciest k novému mostu ponad potok Bystrá, dobudovanie nájazdových rámp na cyklolávku „Červeňák“ aj výstavba multifunkčného ihriska pri Telovýchovnej jednote.

Od začiatku roka začíname poskytovať opatrovateľskú službu pre obyvateľov obce.

V súčasnosti môžeme len predpokladať a zbožne si želať, aby sa život v nasledujúcich mesiacoch natoľko znormalizoval, že by sme mohli usporiadať naše tradičné kultúrne a športové podujatia akými sú Dni obce Margecany či Margecanské fajnoty.

Preto mi dovoľte, aby som Vám všetkým na prahu nového roka zaželal hlavne pevné zdravie. Lebo ako sa hovorí, zdravie nie je všetko, ale bez zdravia je všetko ničím.

Želám Vám tiež veľa pozitívnych správ, no negatívnych výsledkov testov.

A hlavne Vám i nám všetkým želám veľa ľudskosti. Nech nás problémy nerozdeľujú, ale spájajú.

Vydarený rok 2022, milí spoluobčania.

Prílohy

novoročný príhovor 2022.mp3

novoročný príhovor 2022.mp3
Typ súboru: MP3 Audio, Velkosť: 8,53 MB
Dátum vloženia: 3. 1. 2022 14:37
Dátum poslednej aktualizácie: 3. 1. 2022 14:42
Autor: Administrátor

Život v obci

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

Sme partner programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita

Terra Incognita

Sociálne siete