Menu

Obec Margecany
Margecany

Európsky týždeň mobility 2011 v Margecanoch

Európsky týždeň mobility je kampaň zameraná na zvýšenie povedomia verejnosti o využívaní verejnej dopravy, bicykla a pešej chôdze pre potreby mobility a na povzbudenie miest a samospráv Európy podporovať tieto spôsoby dopravy a investovať do novej nevyhnutnej podpornej infraštruktúry.

Práve do jubilejného 10. ročníka ETM sa prvýkrát so svojimi aktivitami a projektom ,,Regenerácie sídla Margecany“, zapojila aj obec Margecany. Napriek tomu, že sa nemôžeme porovnávať s veľkými samosprávami ako sú Bratislava, Košice, Prešov.., zapojili sme sa do tejto celoeurópskej iniciatívy veľmi dôstojne.

A čo priniesol ETM pre obec Margecany?

Minimálne väčšiu informovanosť širšej verejnosti o tomto projekte a jeho zmysle a význame a, samozrejme, účasť na organizovaných podujatiach.

Na podporu tohto projektu obec Margecany zorganizovala dve akcie masového charakteru:

18. 9.2011 – Margeciansku „inline“ hodinovka na kolieskových korčuliach, do ktorej sa zapojilo niekoľko desiatok dospelých i detí a ktorá mala nesúťažný, sprievodný a propagačný charakter ETM.

22.9.2011 – Vyvrcholením ETM bol tzv. Deň „V meste bez môjho auta,“ ktorý sme zorganizovali predovšetkým pre žiakov Základnej školy s materskou školou, ale aj pre širšiu verejnosť, kde žiaci zábavnou i súťažnou formou prezentovali svoje aktivity, zamerané na ústrednú tému projektu /hry, súťaže inline, súťaže na prenosnom dopravnom ihrisku…atď/

V obidvoch prípadoch sme vyčlenili bezmotorové zóny uzavretím cestných komunikácií na zorganizovanie uvedených akcií /inline v čase 14.00-16.00 hod. a Deň bez môjho auta 8.00-16.00 hod./

Európsky týždeň mobility (ETM), ktorej tohtoročnou témou je „Alternatívna doprava“ sa začal vo štvrtok 16. septembra 2011 a vyvrcholil ,,Dňom bez áut“ 22. septembra 2011.

Všetky aktivity v rámci ETM sa stretli s pozitívnymi ohlasmi a svojou účasťou sme sa taktiež stali súčasťou jednej veľkej európskej komunity, ktorá tento projekt podporila. So svojimi aktivitami v tejto celoeurópskej iniciatíve /ETM/ sa bude obec zapájať aj v budúcich ročníkoch. Viac informácií o ETM nájdete na: http://tyzdenmobility.sk/, http://www.mobilityweek.eu/

Mgr. Marcel Hudák, odborný pedagogický zamestnanec ŠÚ Margecany, koordinátor projektu

Dátum vloženia: 4. 10. 2011 13:21
Dátum poslednej aktualizácie: 4. 10. 2021 13:26

Život v obci

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

Sme partner programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita

Terra Incognita

Sociálne siete

Aktuálna teplota

22.7.2024 13:07

Aktuálna teplota:

27.2 °C

Vlhkosť:

52.2 %

Rosný bod:

16.5 °C